Strona w trakcie przebudowy :) . Prosimy o wyrozumiałość :)

ANIMAL SOS - BIURO PEŁNOMOCNIKA DS. ZWIERZĄT URZĘDU MIASTA W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM

UWAGA !!! W ZWIĄZKU Z OBECNĄ SYTUACJĄ ZMIENIAJĄ SIĘ ZASADY PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ ORAZ FUNKCJONOWANIA BIURA:
1. Zgłaszanie zwierząt bezdomnych odbywa się WYŁĄCZNIE pod numerami tel. (42) 270-03-12, (42) 270-03-21 lub 601-269-880 w godzinach pracy UM. W związku z obecną sytuacją przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia o zwierzętach BEZDOMNYCH I POWYPADKOWYCH - co to oznacza w praktyce - nie zgłaszajcie każdego napotkanego psa lub kota, zastanówcie się czy to zwierzę jest na pewno bezdomne - a nie np. jest pod własnym domem. Adopcje praktycznie stoją - psy na ten moment nie mają możliwości wychodzenia na spacery - nie narażajcie ich na pobyt w boksie jeżeli nie macie pewności, że to zwierzę na pewno potrzebuje pomocy. Wyślijcie nam zdjęcia fb lub mailem zwierzeta@aleksandrow-lodzki.pl - ogłosimy je i jeżeli właściciel się nie zjawi na pewno zwierzak uzyska pomoc.
2. Zwierzęta samodzielnie wyłapują pracownicy schroniska Psiakowo i Spółka oraz upoważnieni pracownicy UM.
3. Zgłoszenia zwierząt powypadkowych i rannych odbywa się całodobowo: (42) 270-03-12 (czynny całą dobę) lub 693-691-963 ( 9-17)
4. Wszystkie wyłapane zwierzęta trafiają do Schroniska Psiakowo i Spółka lub przychodni TomVet - do odwołania nie ma możliwości odbioru zwierząt z boksów czasowego pobytu w UM. Odbiór ze schroniska jest bezpłatny.
5. Schronisko Psiakowo i Spółka ze względu na dobro zwierząt nie wstrzymało adopcji oraz odbiorów zwierząt właścicielskich - www.psiakowo.com.pl - jednak są one możliwe tylko po telefonicznym umówieniu adopcji - 693-691-963
6. Zaginione zwierzęta zgłaszamy telefonicznie 601-269-880 lub mailem zwierzeta@aleksandrow-lodzki.pl lub poprzez FB.
7. Gabinety weterynaryjne pracują bez zmian - odbywają się bezpłatne akcje sterylizacji/kastracji, czipowania oraz szczepień przeciwko wściekliźnie.- prosimy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczepienia przeciwko wściekliźnie odbywają się codziennie - nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania.
8. Kontakt z z Pracownikami Biura możliwy jest tylko i wyłącznie poprzez telefon / FB / e-mail.
Tel. 601-269-880 lub (42) 270-03-21 ( w godzinach pracy UM)
e-mail: zwierzeta@aleksandrow-lodzki.pl
FB: soszwierz

OGÓLNOPOLSKA BAZA ZWIERZĄT ZAGINIONYCH:

Zobacz czy znalezione zwierzę nie jest poszukiwane przez właściciela.